Zhubněte zdravě krabičkovou dietou!

krabičková dieta foto 6

Krabičková dieta - vyvážené dietní pokrmy na celý den dodávané profesionální firmou - je výhrou pro všechny, kteří v dnešní uspěchané době neví, kam dřív skočit. Pro všechny, kteří se snaží hubnout, ale nemají čas si připravovat dietní stravu i pro ty, kteří chtějí žít zdravějším způsobem života a nestačí si připravovat kvalitní jídla. Je báječnou možností i pro hospodyňky, které sice stráví spoustu času u plotny s vyvařováním pro celou rodinu podle tradičních receptur, a již nemohou si pro sebe zvlášť připravovat dietní stravu.

Čím je ale výhodná krabičková dieta očima odborníka? Jedná se o vyváženou stravu, která je složena tak, aby odpovídala svým složením moderním výživovým doporučením. Složení pokrmů sleduje doporučený poměr hlavních živin i zastoupení hlavních minerálních látek, vitamínů a potřebné vlákniny. Navíc je připravována šetrnými technologiemi z kvalitních surovin, takže snižuje i riziko přísunu různých cizorodých látek. Ušetří čas všem, kteří si stravu musí připravovat, chtějí zredukovat hmotnost a nezbývá jim na to čas .Díky této službě dostanou pokrmy z čerstvých surovin v pravidelných dávkách. Právě pravidelnost v přijímání jídla je v redukčním programu to nejdůležitější. Pokud člověk potřebuje zhubnout, měl by pokrmy přijímat pravidelně po 2-3 hodinách v minimálně pěti denních dávkách, strava by měla být pestrá a vyvážená. Energetická denní dávka je v tomto dietním režimu snížena pro ženy na 5 000 kJ, pro muže na 7 000 kJ. To je dávka, která by měla vést k redukci hmotnosti u průměrného člověka s nižší pohybovou aktivitou. U lidí, kteří pravidelně sportují je možno dávku navýšit přidáním ovoce či musli výrobků. Zdravá redukce hmotnosti by měla představovat úbytek kolem 3 kg za měsíc. U lidí, jejichž hmotnost není příliš vzdálena od ideálního rozmezí je vhodný úbytek ještě pomalejší. Tato pomalejší redukce hmotnosti vede k tomu, že získaná hmotnost se udrží do budoucna a nebude docházet k jo-jo efektům. Samozřejmostí však je, že i po opuštění této diety dotyčný bude respektovat správné stravovací návyky a úpravu životního stylu i nadále. Krabičková dieta strávníka naučí, jak má správné stravování vypadat, jak velká má být dávka jídla, naučí ho vybírat si zdravější potraviny a zachovávat pravidelnost. Všechny tyto zásady pak uplatní i do budoucna.

Samozřejmostí je však i to, že si na jídlo, které mám připravené, udělám čas a sním ho v klidu, nebudu při jídle dělat nic jiného, budu věnovat pozornost tomu, co jím, budu pomalu žvýkat a jídlo si užívat. Tu chvilinku času by měl najít každý.

Ideální pro každého, kdo se rozhodne pro dietní režim, je i zařazení pravidelné pohybové aktivity podle svých možností. Pohybová aktivita napomůže urychlení celkového metabolismu, vede ke zpevnění těla, ke správnému držení těla, posílení srdeční činnosti i imunity. Pro ideální odbourávání tuku je vhodné zařadit pohybovou aktivitu střední intenzity, nehnat se do vysokých výkonů. Tepová frekvence při aktivitě by měla vystoupit asi o 75% nad klidovou. Sport je nutno si vybrat podle svých možností a podle svého zájmu.

Výhody krabičkové diety

 1. Pravidelný přísun stravy respektující moderní stravovací zásady v 5 denních chodech
 2. Výchova ke správnému stravovacímu režimu
 3. Krabičková dieta je vyvážená, nenese riziko zdravotních komplikací jako některé fádní jednostranné diety
 4. Zdravý pokrm bez nutnosti uvažovat o nákupech a přípravě jídla
 5. Ušetření času mohu využít a udělat si čas na konzumaci, věnovat se jídlu
 6. Strava je pestrá, připravena kvalitními technologiemi
 7. Vyšší obsah vlákniny než v běžné české kuchyni
 8. Snížené množství tuku, jednoduchých sacharidů a celkové energie oproti běžným pokrmům
 9. Snížené množství cizorodých látek
 10. Snížené množství soli a dráždivých látek
 11. Dostatek ovoce a zeleniny - prevence civilizačních chorob!
 12. Vyšší zastoupení rybích výrobků - zdroje kvalitních mastných kyselin
 13. Připravené jídlo z čerstvých surovin

Nevýhody

 1. Nutnost stravu ohřívat
 2. Možné snížení zájmu o to, co jím, z čeho je jídlo složeno a po opuštění diety sklouznutí ke starým praktikám ve stravování. Toho je nutné se vyvarovat.
MUDr. Lenka Luhanová

MUDr. Lenka Luhanová
Centrum lékařské prevence
poradna zdravého životního stylu
Rodinná 7, Plzeň
E-mail: poradnazivotnistyl@seznam.cz
Tel.: 603427193, 377264504

Chcete vědět více? Prostudujte letáček s nabídkou služeb.

Co s námi získáte?

 • pravidelnou zdravou a vyváženou stravu
 • dovoz jídla domů nebo do zaměstnání
 • odborné konzultace
 • zajímavé bonusy


MY VÁM UVAŘÍME,
VY ZHUBENTE.
Crypto.com bonus
Revolut bonus